WHATSAPP QR KOD

WhatsApp Business yeni  QR kodu özelliğini duyurdu! Numarayı eklemeden iletişime geçeceğiz!

Facebook, WhatsApp Business  için geliştirmelerini son hızla sürdürüyor. Facebook, WhatsApp Business  uygulamasını şirketler ve markalar için daha kullanışlı hale getirmek için kararlı görünüyor!
WhatsApp’taki işletmeler artık müşterilerin mesaj göndermesini kolaylaştırmak için uygulamanın QR kodu özelliğinden yararlanabilir.  Yeni gelen özellik sayesinde Whatsapp Business ile  numara eklemeye gerek  kalmadan QR kodla iletişime geçme  özelliği geldi. Yani QR kodu okutarak direkt konuşmaya başlayabileceğiz.

Artık herhangi bir soru sormak  için WhatsApp Business aracılığıyla bir işletme ile iletişime geçmeniz  gerektiğinde, manuel olarak telefon numarası girmek yerine; bir kartvizite, internet sayfasına ya da  herhangi bir yerde bulunan QR kod aracılığıyla işletme ile hızlı şekilde iletişime geçebileceksiniz. Nasıl mı? Hemen fotoğrafı ekliyorum.

Yeni gelen bu özellik sayesinde mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunuluyor. Hedef kitle ile işletme arasında iletişim hızlanıyor. İşletmeler QR kod ile müşterilerin kendilerine ulaşmalarını sağlayabilecek. Bu sayede  müşteriler ile işletmelerin  sohbet etmesi kolaylaşacak. Daha önce WhatsApp’ta bir restoran ya da  mağaza ile iletişime geçmek için işletmenin telefonunu manuel olarak kişi listesine eklemek gerekiyordu. Ancak bu yeni yöntem sayesinde WhatsApp Business’ı kullanan işletmeler, potansiyel müşterilerinin sadece bir QR kodunu taratarak kendileriyle iletişim kurmasını sağlayabilecek. İşletmeler ayrıca QR kodları tarandıktan sonra görünen ilk mesajı özelleştirme seçeneğine sahiptir.

Sosyal medya devinin açıklaması ise şu şekilde;

“QR kodları, işletmelerle mümkün olan en kolay şekilde sohbet başlatmanıza imkan veren dijital bir giriş kapısı görevi görüyor. Eskiden kullanıcılar ilgilerini çeken bir işletmeyle karşılaştıklarında işletmenin WhatsApp numarasını tek tek girerek kişilerine eklemek zorunda kalıyorlardı. Şimdiyse sohbet başlatmak için işletmenin vitrininde, ürün ambalajında veya faturasında bulunan QR kodunu taramaları yetiyor.”

İşletmeler için WhatsApp QR kodu nasıl görüntülenir?

 

ANDROİD

 

WhatsApp Business’ı açın > Diğer seçenekler’e dokunun.

 

İşletme Araçları > Kısayol’a dokunun.

 

QR kodunuzu görüntülemek için QR Kodunu Görüntüle’ye dokunun.

iOS

 

WhatsApp Business’ı açın > Ayarlar’a dokunun.

 

Ayarlar > İşletme Araçları > Kısayol’a dokunun.

 

QR kodunuzu görüntülemek için QR Kodu’na dokunun.

 

Dünyanın dört bir yanında WhatsApp Business uygulamasını kullanan 50 milyondan fazla  işletme bugünden itibaren QR kodlarını kullanmaya başlayabilir.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Bir başka yazımda görüşmek dileğiyle. Beni instagram’da takip etmeyi unutmayın.

Sorunuz mu var? Bizimle iletişime geçin.