İŞVERENLER HANGİ SOSYAL MEDYA PLATFORMLARINI TAKİP EDİYOR

Merhabalar herkese selamlar sevgiler.

Umarım her şey yolundadır.
Size bugün işverenlerin işe alım sürecinde hangi sosyal medya platformlarını kullandıklarını aktaracağım. PageGroup’un yaptığı araştırmaya göre şirketlerin %73’ünün sosyal medya üzerinden başarılı işe alımlar gerçekleştiriyor. ( Oldukça ciddi bir oran )
Yougov’un iş karar vericileri arasında yaptığı araştırma, iş başvurusu yapanların %20’sinin başvurularının, uygunsuz online aktivitelerinden dolayı reddedildiğini gösteriyor. Peki işverenler en çok hangi sosyal medya platformlarını inceliyor ve takip ediyor? Hemen söylüyorum..
%48 LinkedIn
%46 Facebook
%28 Twitter
%15 Instagram
%5 Myspace
%5 Tumblr
%5 Flickr
%4 Diğerleri
%31 Adayları sosyal medyada aramıyor..

Tüm araştırmalar gösteriyor ki sosyal medya işe alım sürecinin önemli bir evresi haline geldi. Çok yakın gelecekte CV denen kavramın zaman içerisinde biteceğine hep birlikte şahit olacağız gibi gözüküyor. Geleceğe ve dijitale önem verenler, kendini bu mecralarda hazırlayanlar hiç şüphesiz, kazananlar arasında yer alacaklar.

Sosyal medyayı sizi yukarıya taşıyacak merdiven gibi kullanmak tamamen sizin elinizde!

Japon yazar Haruki Murakami Koşmasaydım yazamazdım kitabında şöyle diyor ; ” Acı kaçınılmazdır, ama acı çekmek bir seçim meselesidir ve size bağlıdır ” diyor. Seçenekler ve seçimlerin sonuçları ortada. Sosyal medyayı markalaşma sürecinizin bir parçası haline getirmeye var mısınız? Yok musunuz?

Sorunuz mu var? Bizimle iletişime geçin.