INSTAGRAM YORUM ÖZELLİĞİ

INSTAGRAM YORUM SABİTLEME ÖZELLİĞİNİ DUYURDU!

Instagram resmi olarak sabitlenmiş yorum özelliğinin yayınlandığını duyurdu! Instagram bu özelliği Mayıs ayında test etmeye başlamıştı. Bu yeni gelen özellikle beraber; İnsanlar, tıpkı YouTube videolarında yorumların en tepeye sabitlenmesine benzer şekilde, birden fazla yorumu paylaşıma gelen yorumların en başına sabitleyebilecekler. Peki bu özelliğin yararları neler?

Bu özellik sayesinde post sahibinin yorumlarının görünümlerine bakıldığında pozitif yorumlar biraz daha öne çıkabilecek. Özellikle çok takipçisi olan markalar için oldukça fayda ve değer sağlayacak bir özellik olduğunu düşünüyorum. Instagram bu özellik sayesinde tüm kullanıcıların kötü niyetli yanıtları denetlemesine ve olumlu yanıtları tanıtmasına yönelik bir çalışma gerçekleştirmiş oluyor. Kesinlikle etkileşimi arttıracak bir hamle olduğunu düşünüyorum.

(Bugün, sabitlenmiş yorumları herkes için yayınlıyoruz. Bu, akıştaki paylaşımlarınızın en üstüne birkaç yorum sabitleyebileceğiniz ve tartışmayı daha iyi yönetebileceğiniz anlamına geliyor.)

Paylaşımınıza bir yorum sabitlemek için yapmanız gereken şey kesinlikle her kullanıcı için oldukça basit bir eylem : yorumu sola kaydırmak. Daha öncesinde bu işlemi yaptığınızda raporla, sil ve cevap ver seçenekleri çıkıyordu karşınıza. Yeni özellikle birlikte bu üç seçenek arasına yorum sabitleme de geliyor. Açılan bu seçenekler arasında en solda yer alan raptiye ikonuna tıklamanız yeterli. Yorumu gönderide sabitlenen kullanıcılar da unutulmamış. Yorumu sabitlenen kullanıcılar için de bildirim sistemi devreye girecek. “Yorumunuz şu gönderide sabitlendi” şeklinde bir bildirim alınacak.

Bu özellik sayesinde çoğu işletme ve marka hesaba gelen yorumları çok daha sağlıklı ve iyi şekilde yönetebilecek! Markalar bu özelliği nasıl kullanır sizce? Mesela benim aklıma hemen şu aksiyon geldi. Postun altına en yaratıcı yorumu at. Postumuzun altına yorumunu sabitleyelim. Hedef kitle ile yaratıcı şekilde iletişime geçilmesine olanak sağlayabilir diye düşünüyorum.

Ayrıca, sık sorulan soruları ve cevaplarını yükseltmenin harika bir yolu olabilir. Birisi ürününüzle ilgili iyi bir soru sorarsa, onu sabitleyebilir, ardından yanıtlayabilir ve profil ziyaretçilerinin daha fazla etkileşim elde etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Not : Yeni özellik, küresel olarak tüm Instagram kullanıcıları tarafından kullanılabilir.
Umarım yazımı beğenmişsinizdir.

Başka bir yazımda görüşmek dileğiyle. Beni ınstagram’da takip etmeyi unutmayın.

Sorunuz mu var? Bizimle iletişime geçin.