HEDEFLEME SEÇENEKLERİ

Bilmeniz Gereken 8 Facebook Hedefleme Seçeneği!

Evet sevgili dijitalciler. Yine size mükemmel bilgiler katacak bir yazı ile karşınızdayım. Umarım beğenirsiniz. Ben bayılacağınızı düşünüyorum. Haydi başlayalım o zaman!

Web Sitesi Yeniden Hedefleme : Web sitesi yeniden hedeflemesi muhtemelen en bilindik seçenektir. Herhangi bir Facebook reklam stratejisi için başlangıç ​​noktası olarak Facebook Pixeli web sitenize kurmanız gerekmektedir. Pixel gözünüzü korkutmasın 2 dakikalık bir eylem! Facebook Pixel bilmiyorsanız lütfen bu yazıyı kapatır kapatmaz öğrenmeye başlayın!  Pixel sayesinde değerli yeniden hedefleme seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Web sitenize giren kişilere tekrar tekrar reklam gösterebilirsiniz. Facebook ayrıca sitenizde en fazla zaman harcayan kişileri ( %5 %10 %25 ) hedeflemenizi sağlar. Bu özellik, hedef kitlenizi  ürün listelelerinde  gezinen veya blog makalelerini en çok okuyan kişileri hedeflemenize yardımcı olabilir.

Video Görüntüleme Yeniden Hedefleme : Belirli videoları görüntüleyen kişileri yeniden hedeflemeyi veya izlenen yüzdeye göre hedeflemeler yapabilirsiniz. Mesela videonuzun tamamını  %75’den fazla izleyenleri yeniden hedeflemek gibi.

Müşteri Formları Yeniden Hedefleme : Facebook’ta potansiyel müşteri bulma reklamları yayınlıyorsanız, daha sonra bu kişileri  yeniden hedeflemek için formlarla etkileşime giren kişilerden hedef kitle oluşturabilirsiniz. Eklenecek belirli formları seçebilirsiniz ve kitle tanımları aşağıdaki gibidir:

Formları açan herkes.

Açan ve teslim etmeyen insanlar.

Açan ve teslim eden insanlar.

Müşteri Listesi Hedefleme: Hedefleme için elinizde bulunan kişinin  bilgilerini mevcut profillerle eşleştirmek üzere kişilerin listesini yükleyebilir veya bir listeyi uyumlu bir CRM ile senkronize edebilirsiniz.  Müşteri listesi hedeflemesi, satış dönüşüm huninizde bulunan ancak henüz nihai bir satışa dönüştürülememiş kişilere teklif göstermek için mükemmel olabilir.

Facebook Sayfası Katılımı : Etkileşim tabanlı kitleler, Facebook sayfanızla etkileşime giren herkesi hedeflemenize olanak tanır. Bu seçenek, örneğin ürünlerinizden birinin fotoğrafını beğenerek web sitenizi ziyaret etmeyen ancak markanıza ilgi göstermiş olanlara ulaşmak için mükemmel bir yol olabilir. Kitle seçenekleri şunları içerir:

Sayfanızla etkileşime giren herkes.

Sayfanızı ziyaret eden herkes.

Herhangi bir yayın veya reklama katılan kişiler.

Herhangi bir harekete geçirici mesaj düğmesini tıklayan kişiler.

Sayfanıza mesaj gönderen kullanıcılar.

Sayfanızı veya herhangi bir yayını kaydeden kullanıcılar.

Instagram Katılımı :
Ayrıca Instagram işletme profilinizle etkileşime girenleri hedefleyebilirsiniz.

İşletme profilinizi ziyaret eden herkes.

Herhangi bir yayın veya reklama katılan kişiler.

İşletme profilinize mesaj gönderen kişiler.

Herhangi bir yayını veya reklamı kaydeden kullanıcılar.

Alışveriş: Alışveriş kitleleri, Facebook ve Instagram Mağazanızla etkileşime giren herkesi yeniden hedeflemenizi sağlar. Ürünleri görüntüleyen, sepetlerine ürün ekleyen veya herhangi bir ürün satın alan kişileri hedefleyebilirsiniz. Ayrıca, satın alma işlemlerini hariç tutarken ürün ekleyen kullanıcıları hedefleyerek bir sepet vazgeçme kitlesi oluşturabilirsiniz.

Benzer Kitleler: Facebook, mevcut kitlelerinizdekilere benzer özelliklere sahip kullanıcıları bulmak için zengin demografik bilgileri kullanacaktır. Örneğin, benzer özelliklere sahip diğer kullanıcıları bulmak için mevcut müşteri listenize veya satın alma işlemini tamamlayanlara dayalı bir benzerlik oluşturabilirsiniz

Bu şekilde stratejik hedeflemeler yapabiliriz. Umarım sizin için hazırladığım bu sayfayı beğenmişsinizdir.

Sorunuz mu var? Bizimle iletişime geçin.